ایمیل

arnikaplast@gmail.com

تلفن کارخانه

02156417038

پیام در واتساپ

3322212 - 0938

آب شیرین کن صنعتی
آب شیرین کن صنعتی
نوامبر 2, 2021
کوتینگ پلی اتیلن
ژانویه 15, 2022

اگرچه  همزن های صنعتی انواع گوناگونی دارند اما اساس کار همه آنها مشابه یکدیگر است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی این همزن ها بپردازیم و نکاتی در مورد خرید همزن برقی، قیمت هم زن برقی و … را مورد بررسی قرار دهیم.

همزن صنعتی

همه ما با وظایف یک همزن آشنایی داریم و می دانیم که همزن ها به طور کلی برای مخلوط کردن و همگن سازی مواد مختلف به کار گرفته می شوند.

در صنعت این مخلوط کردن در حجم های بسیار زیاد اتفاق میوفتد. به همین دلیل است که صنعت هایی مانند رنگ سازی یا تهیه مواد غذایی که با مخلوط کردن مواد سروکار دارند، به همزنهای صنعتی نیاز خواهند داشت.

اگرچه دستگاه های همزن انواع گوناگونی دارند اما اساس کار همه آنها مشابه یکدیگر است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی این همزن ها بپردازیم و نکاتی در مورد خرید همزن برقی، قیمت هم زن برقی و … را مورد بررسی قرار دهیم.

در ادامه خواهیم خواند

انواع همزن صنعتی

همزن  های صنعتی را به طور کلی می توان به چهار دسته تقسیم کرد:

• دسته اول به منظور مخلوط کردن و میکس کردن همزمان دو ماده مختلف طراحی شده است و نمی تواند ذرات درشت را آسیاب کند.

• دسته دوم در کنار مخلوط کردن مواد باهم، وظیفه آسیاب کردن و خرد کردن ذرات درشت را هم به عهده دارد.

• دسته سوم یا همزن های بزرگ برای تولید ماده اصلی، مواد از قبل آسیاب شده را باهم مخلوط می کند.

• دسته چهارم همزن های دو قلو هستند که برای میکس کردن مواد با غلظت بالا کاربرد دارند و مواد خمیری شکل را با سرعت بالایی با هم مخلوط می کنند.

 

همزن برقی صنعتی

گفته شد که وظیفه همزنها، مخلوط کردن مواد مختلف در حجم های بزرگ صنعتی و همگن سازی مایعات و جامعات مختلف است.

این دستگاه ها در صنایع مختلفی مانند صنایع لبنی، تولید مواد غذایی، ساخت مواد آرایشی، کارخانه های رنگ سازی، صنایع شیمیایی، کارخانه های یخ سازی و… کاربرد دارند. 

همزن صنعتی

همچنین در پروژه های بزرگ ساخت و ساز نیز برای مخلوط کردن مصالح ساختمانی از همزن برقی صنعتی استفاده می شود.

همزن صنعتی کوچک

همزن صنعتی کوچک نوعی میکسربا ابعاد کوچک می باشد. این نوع همزن با توجه به اندازه اش در زمینه هایی خاص به کار رفته و نمی توان از آن برای ترکیب مواد اولیه ساختمانی یا محصولات این چنینی استفاده کرد.

با این وجود همزن صنعتی کوچک نیز قادر به ترکیب مواد جامد و مایع بوده و به خوبی از عهده این کار بر می آید به شرط آنکه ماده ای که درون آن ریخته می شود متناسب با قدرت طراحی شده این دستگاه بوده و حجم زیادی نداشته باشد.

به طور کلی همزن صنعتی یک محفظه یا مخزن اصلی داشته و مواد را به کمک بیلچه ها یا تیغه هایی دوار درون آن مخزن ترکیب می کند.

با توجه به اینکه دستگاه برای ترکیب چه نوع موادی استفاده می شود می توان اجزای مختلفی که در ساختار داخلی دستگاه وجود دارد را به کار برد.

برای مثال در اکثر اوقات برای میکس کردن مواد مختلف از پاروهای پهن که بیلچه نامیده می شوند و یا تیغه برای همزدن استفاده می کنند، اما بسیاری از تولید کنندگان این دستگاه مانند شرکت آرنیکاپلاست به منظور برطرف کردن نیاز های مختلف مشتریان تیغه های مختلفی برای میکس کردن مواد متفاوت به همراه دستگاه به بازار عرضه می کنند.

این مسئله باعث می شود که مصرف کنندگان صنعتی به راحتی و با توجه به زمینه کاربردی خود مناسب ترین تیغه را به کار برده و به راحتی مواد مورد نظر خود را میکس کنند، بدون آنکه مواد اولیه از بین برود یا اینکه میکس به خوبی انجام نشده و گلوله گلوله گردد.

همزن صنعتی بزرگ

همزن صنعتی بزرگ نوع دیگری از دستگاه میکس صنعتی است که در صنایع مختلف از آن استفاده می کنند. عملکرد فوق العاده این دستگاه باعث شده نظر صنعتگران مختلف به آن جلب شده و از محبوبیت بسیار زیادی در صنایع برخوردار باشد.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید همزن صنعتی از ماهیتی بهداشتی و مقاومتی برخوردار است، در واقع باید گفت که این دستگاه در برابر عواملی چون خوردگی بسیار مقاوم است و در ساخت آن از فولاد ضد زنگ بهره می گیرند.

شرکت آرنیکا پلاست یکی از شرکت های بزرگ در زمینه ساخت و تولید انواع مختلف همزن است، که علاوه بر ساخت همزن به کمک فولاد برای ساخت این دستگاه از متریال های دیگری چون چدن، آلومینیوم و تیتانیوم نیز بهره می گیرد. در واقع باید گفت استفاده از آلیاژهای مختلف در ساخت این دستگاه با توجه به زمینه کاربردی آن صورت می گیرد.

همزن صنعتی قنادی

یکی از زمینه های کاربردی میکس صنعتی در قنادی است، همانطور که می دانید قنادی ها به واسطه تولید و پخت انواع شیرینی های مختلف همواره به دستگاهی برای همزدن مواد اولیه خود نیاز دارند و چه دستگاهی بهتر از همزن صنعتی! این دستگاه به خوبی امکان ترکیب و میکس مواد اولیه شیرینی را برای قنادها فراهم کرده و کار آن ها را بسیار راحت می کند.

فیلم همزن صنعتی

ساخت همزنهای صنعتی

این همزن از اجزا و قسمت های مختلفی مانند بدنه و مخزن، میله و موتور تشکیل شده است که هر کدام از این اجزا وظایف خاص خود را دارند.

اما دو جزء در دستگاه های همزن از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؛ این دو جزء شامل موتور هم زن صنعتی و میله همزنهای صنعتی است.

میله این همزن برقی در جنس ها و سایزهای مختلفی وجود دارد؛ در بعضی از صنایع جنس میله همزن های صنعتی اهمیت زیادی دارد و از هر جنسی نمی توان برای ساخت میله هم زن استفاده کرد.

برای مثال هنگام ساخت هم زن برای صنایع غذایی، باید دقت کرد که جنس میله همزن، باید حتما از فولاد ضد زنگ باشد تا با مواد غذایی وارد فعل و انفعالات شیمیایی نشود.

جزء مهم دیگر در این همزن ، موتور همزن است؛ همزن های مختلف از نظر قدرت موتور با یکدیگر تفاوت دارند.

قدرت موتور همزن های صنعتی می تواند از ۷۰۰ تا ۱۶۰۰ وات باشد و مواد را با سرعت های مختلفی مخلوط کند؛ برای انتخاب قدرت موتور همزن باید نوع ماده ای که قرار است میکس شود، در نظر گرفته شود.

خرید همزنهای صنعتی

هنگام خرید همزن های صنعتی باید به نکاتی مانند ظرفیت استاندارد همزن، قدرت موتور و سرعت چرخش آن، جنس بدنه و میله همزن و نحوه طراحی و ساخت دستگاه توجه کنید.

اگر کیفیت همزن های صنعتی خریداری شده مناسب نباشد، باعث هدر رفتن منابع مالی و مواد اولیه شما می شود.

البته هنگام خرید این همزن  ابتدا به خوبی با نحوه کار با این دستگاه آشنا شوید برای مثال لازم است بدانید که از موادی با چه غلظتی استفاده کنید تا فرایند مخلوط کردن مواد با مشکل مواجه نشود و طول عمر دستگاه شما کاهش نیابد.

برای تهیه دستگاه های هم زن صنعتی با کیفیت و اطلاع از نحوه عملکرد آنها، می توانید به مجموعه آریا پلاست آرنیکا مراجعه کنید.

شرکت آریا پلاست آرنیکا در زمینه ساخت انواع میکسرهای صنعتی، سابقه طولانی مدت و درخشانی دارد و بهترین مواد اولیه و برترین متدهای روز دنیا را برای تولید دستگاه های خود به کار می گیرد.

همزن صنعتی

قیمت دستگاه همزن صنعتی

قیمت دستگاه های هم زن صنعتی می تواند تحت تاثیر فاکتورها و عوامل مختلفی قرار گیرد.

برای مثال قیمت دستگاه همزن های صنعتی با توجه به عواملی مانند ظرفیت و حجم دستگاه همزن، کیفیت ساخت و طراحی دستگاه، قدرت موتور دستگاه هم زن، تعداد آپشن های دستگاه و نو یا دست دوم بودن آن تعیین می شود؛ به همین علت ما نمی توانیم یک قیمت دقیق و ثابت برای این دستگاه های همزن  ارائه دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه های همزن  و اطلاع از قیمت دقیق این دستگاه، می توانید به وب سایت arnika plast مراجعه کنید.

همزن دست دوم

ممکن است برخی از افراد سرمایه کافی برای خرید دستگاه هم زن صنعتی نو نداشته باشند یا نخواهند برای خرید یک دستگاه نو هزینه کنند:

این افراد می توانند  همزن های صنعتی دست دوم خریداری کنند. 

همزن صنعتی

اگر دستگاه خریداری شده مشکل خاصی نداشته باشد و سالم باشد، انجام این کار می تواند در هزینه ها صرفه جویی کند.

اما چنان چه دستگاه هم زن صنعتی دست دوم مشکل فنی داشته باشد یا به خوبی عمل نکند، بهتر است به فکر خرید یک دستگاه نو باشید زیرا خرید هم زن دسته دوم با این شرایط مقرون به صرفه نخواهد بود.

کلام آخر

وظیفه همزن ها مخلوط کردن و همگن سازی مواد مختلف است و اگر این مخلوط کردن در حجم های بزرگ اتفاق بیوفتد، باید از یک دستگاه همزن استفاده شود.

همزن های صنعتی در صنایع مختلفی مانند تولید مواد غذایی، تهیه غذای دام و طیور، صنعت رنگ سازی، تولید مواد آرایشی و بهداشتی و… کاربرد دارند.

از آنجایی که این دستگاه ها نقش مهمی در صنایع مختلف دارند و هزینه زیادی برای تهیه آنها صرف می شود؛ لازم است حتما از کارخانجات و شرکت های معتبری تهیه شوند.

شرکت آریا پلاست آرنیکا با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و برترین متدهای روز دنیا، سابقه طولانی در ساخت انواع میکسرها و انواع دستگاه های هم زن صنعتی دارد.

این مجموعه در تهران، شهرک صنعتی پرند، خیابان نوآور یک، پلاک ٦ واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید به وب سایت arnika plast مراجعه کنید.

سوالات متداول همزن صنعتی

همه ما با وظایف یک همزن آشنایی داریم و می دانیم که همزن ها به طور کلی برای مخلوط کردن و همگن سازی مواد مختلف به کار گرفته می شوند. در صنعت این مخلوط کردن در حجم های بسیار زیاد اتفاق میوفتد.

همزن صنعتی از اجزا و قسمت های مختلفی مانند بدنه و مخزن، میله و موتور تشکیل شده است که هر کدام از این اجزا وظایف خاص خود را دارند. اما دو جزء در این دستگاه های همزن از اهمیت بیشتری برخوردار هستند……

قیمت دستگاه های هم زن صنعتی می تواند تحت تاثیر فاکتورها و عوامل مختلفی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× درخواست سفارش