ایمیل

arnikaplast[@]gmail.com

تلفن کارخانه

02156417038

پیام در واتساپ

3322212 - 0938

لیچینگ مس - آرنیکا پلاست
لیچینگ مس
آگوست 19, 2023

صفر تا صد مخزن آب پلی اتیلن

در دوران پیشرفت تکنولوژی و توسعه پایدار، تأمین ذخیره منابع آب به یکی از نیازهای اساسی جامعه تبدیل شده است. شرکت آریا صنعت با برند تجاری سایت “آرنیکا پلاست” با ترکیبی هوشمندانه از اطلاعات فنی و کاربردی، تلاش دارد تا مخازن پلی اتیلن را به عنوان یک راهکار مدرن و کارآمد در زمینه ذخیره ‌سازی ، میکسر های پلی اتیلن  آریا صنعت معرفی کند. با ارائه مفاهیم و مزایا، بررسی دقیق مشخصات فنی، شرح کامل نحوه ساخت، بررسی کاربردها و نکات حائز اهمیت در خرید مخزن آب پلی اتیلن، این مقاله خواننده را با یک تکنولوژی و ابزار قدرتمند پیشرفته در زمینه ذخیره‌سازی آب و مدیریت منابع آبی آشنا می ‌سازد.

آشنایی با مخزن آب پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن،  ابزاری است که جهت ذخیره‌سازی آب، مواد اسیدی، بازی و هر نوع مواد شیمیایی دیگر و مشتقات نفتی در برابر که در برابر سایش و فرسایش مقاوم است به کار می ‌رود. این مخازن از مواد پلی اتیلن با کیفیت بالا ساخته می ‌شوند و به دلیل همین ویژگی ‌های خاص خود مورد توجه قرار گرفته است. ویژگی ‌های اصلی پلی اتیلن شامل مقاومت بالا در مقابل ضربه، سایش و تغییرات آب و هوا می ‌باشد. به همین دلیل، مخازن آب پلی اتیلن به عنوان یک راهکار مدرن و کارآمد در زمینه ذخیره ‌سازی مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

یکی از ویژگی ‌های جذاب مخزن پلی اتیلن، این است که در شرایط مختلف  قابل استفاده می باشد. با این وسیله، می‌ توان به بهره ‌برداری بهینه از منابع استفاده کرد. همچنین، با وجود ویژگی‌ های ضد خوردگی و ضد زنگ در پلی اتیلن، این مخازن طول عمر بالایی دارند. به همین دلیل، از این محصول به عنوان یک ابزار قابل اعتماد در ذخیره و نگهداری آب در محیط ‌های متنوع استفاده می ‌کنند. با توجه به این ویژگی ‌ها، مخازن آب پلی اتیلن به عنوان یک انتخاب مناسب در خانه‌ ها، محل ‌های اداری، کشاورزی و حتی محیط‌ های صنعتی کاربرد دارند. این ابزار علاوه بر ایجاد اطمینان از ذخیره آب، نقش مهمی در بهبود مدیریت منابع آبی و تأمین نیازهای آبی جامعه بر عهده دارند.

مشخصات فنی مخزن آب پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن از جنس پلی اتیلن مرغوب در دو نوع تک لایه و سه لایه بصورت افقی ، عمودی و قیفی ساخته شده است HDPE 3840. این مخازن به دلیل مقاومت بالا در برابر فشارهای فیزیکی و شیمیایی مانند ضربه و سایش، تغییرات آب و هوا، ضد خوردگی و اکسید شدن  پر طرفدار می ­باشند. طراحی این مخازن با توجه به ظرفیت ‌ها و نیازهای مختلف صورت می ‌گیرد. مخزن آب پلی اتیلن در شرایط مختلف قابل نصب است و دارای سیستم خروج و ورود آب می باشد. مجهز بودن این سیستم به درب خروجی و ورودی، این مخزن کاربردی را  برای مصارف مختلف از خانگی تا صنعتی مناسب می ‌سازد.

مخزن آب پلی اتیلن - آرنیکا پلاست

ابعاد مختلف این مخازن با فضاهای مختلف مطابقت دارند و دارای استانداردهای بهداشتی و با کیفیت بالا هستند. تحمل فشار آب بالا، دوام و عمر طولانی مخزن را تضمین می ‌کند و عملکرد مطلوب آن را در طول زمان به همراه دارد. به طور کلی، مشخصات فنی مخزن آب پلی اتیلن در یک نگاه اجمالی به شرح زیر می ‌باشند:

 • ساخته ‌شده از پلی اتیلن با کیفیت بالا HDPE 3840
 • مقاوم در برابر ضربه و سایش
 • مقاوم در شرایط آب و هوای سخت
 • دارای ویژگی ‌های ضد خوردگی و ضد زنگ
 • ظرفیت‌ های مختلف، بسته به نیاز
 • طراحی مناسب برای نگهداری طولانی ‌مدت آب
 • قابلیت نصب و استفاده در شرایط مختلف
 • دارای درب و سیستمی برای خروج و ورود آب
 • مناسب برای مصارف تجاری، صنعتی و خانگی
 • دارای ابعاد مختلف به منظور تطبیق با فضاهای متفاوت
 • دارای استاندارد های بهداشتی
 • دوام و عمر طولانی با توجه به ویژگی‌ های خاص پلی اتیلن

قابلیت تحمل فشار آب بالا و عملکرد مطلوب در طول زمان

نحوه ساخت مخزن آب پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن، طی یک فرآیند چند مرحله ‌ای تولید می شود. ابتدا مواد بصورت گرانول طی فرآیند خاصی پودر می شود و پس از آن با اضافه نمودن پیگمنت ها و افزودنی های مناسب به صورت روتیشنال مولدینگ ( گریز از مرکز تولید می شود) همچنین جوشکاری مخزن پلی اتیلن نیز یک فرآیند مهم است.
 تست‌ ها شامل سنجش مقاومت در برابر فشار، ضربه و تحمل فشار مایعات از جمله آب می ‌باشند تا اطمینان حاصل شود که مخازنی با کیفیت مناسب ساخته ‌شده‌اند. در یک جمع بندی کلی این تست ها عبارتند از:

 • تست ضربه: برای ارزیابی مقاومت در برابر ضربه و خوردگی.
 • تست مقاومت در برابر فشار آب: برای بررسی تحمل فشار آب و عملکرد در شرایط فشار بالا.
 • تست مقاومت در برابر حرارت: جهت ارزیابی عملکرد در دماهای بالا و تغییرات حرارتی.
 • تست مقاومت در برابر تغییرات آب و هوا: به منظور بررسی تحمل در شرایط محیطی مختلف استفاده می شوند.
 • تست ضد خوردگی و ضد زنگ: جهت ارزیابی مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی.
 • تست استحکام ساختاری: در راستای ارزیابی تحمل در برابر نیروهای خارجی به کار می روند.
 • تست نشتی آب: کسب اطمینان از عدم نشت آب.
 • تست دوام و عمر مفید: اطمینان از دوام در شرایط مختلف.
 • تست استانداردهای بهداشتی و کیفیت: با هدف مطابقت با استاندارد های صنعتی و بهداشتی.

 در مراحل بعدی، مخزن آب پلی اتیلن به سایر قطعات مانند درب و سیستم خروج و ورود آب مجهز می‌ شود. همچنین، مخازن با توجه به نیازها و مصارف مختلف با ظرفیت ‌ها و ابعاد متفاوت تولید می گردد.

نکات استفاده از مخزن آب پلی اتیلن

استفاده بهینه از مخازن پلی اتیلن با رعایت نکات کلیدی خاصی انجام می شود. ابتدا، مخزن را در محل مناسب و با توجه به ایمنی و چگالی آب نصب کنید. سپس، ظرفیت مخزن را بر اساس نیازهای خود تعیین کرده و از تمیزکاری منظم برای حفظ کیفیت درون مخزن اطمینان حاصل نمایید. برای جلوگیری از نشتی، به موقع درب ‌ها و لوازم جانبی مخزن را تعویض کنید. هنگام استفاده، به نکات بهداشتی پایبند باشید تا کیفیت آب حفظ شود. تغییرات آب و هوایی را مدیریت کنید تا از آسیب ‌های احتمالی جلوگیری شود. همچنین، از لوازم اتصال مناسب برای کاهش هدررفت آب استفاده نمایید. در نهایت، مخزن بایستی به صورت دوره‌ ای و منظم توسط کارشناسان بررسی شود تا مشکلات احتمالی را به موقع شناسایی و رفع کنند. با رعایت این نکات، می ‌توانید از مخزن آب پلی اتیلن بهره‌برداری مناسبی داشته باشید و نیازهای آبی خود را به صورت بهداشتی و پایدار تامین کنید.

مخزن آب پلی اتیلن - آرنیکا پلاست

توجه:  قابلیت تحمل درجه حرارت مخازن پلی اتیلن تا دمای C 80+ & C 20- درجه سانتیگراد می باشد.

توجه: در زمان نصب در محل قرار گیری مخزن بصورت کاملا مسطح باید باشد.

کاربرد مخزن آب پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن به دلیل ویژگی ‌ها و قابلیت‌ های خاص خود، در موارد مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرد. نکات و موارد استفاده از مخازن آب پلی اتیلن شامل موارد زیر می ­باشند:

1. مصارف خانگی

از مخزن پلی اتیلن به منظور ذخیره آب شهری در منازل برای مصارف خانگی استفاده می ­شود. به دلیل تغییرات مصرف آب در منازل، این مخازن امکان ذخیره آب در دوره‌ های مختلف را فراهم می ‌کنند. بنابراین، در زمان‌های کم ‌آبی یا در دوره‌ هایی با مصرف آب زیاد، آب ذخیره شده در مخزن آب پلی اتیلن مورد استفاده قرار می ­گیرد. این اقدام هوشمندانه منجر به مدیریت بهتر آب مصرفی می شود.

2.کشاورزی

در حوزه کشاورزی، نیاز به ذخیره جهت آبیاری مزارع مورد استفاده قرار میگیرد. مخازن پلی اتیلن با ظرفیت‌ های متنوع، به کشاورزان این امکان را می ‌دهد که آب مورد نیاز خود را در مخازن ذخیره و در زمان نیاز، از آن بهر ه‌برداری کنند. این خصوصیت مدیریت آب را برای کشاورزان آسان­تر می کند. از سوی دیگر، این مخازن با دوامی بالا و ویژگی‌ های ضد خوردگی و ضد زنگ، به کشاورزان اطمینان می ‌بخشند که آب در شرایط خوبی ذخیره می ‌شود و می توان با اطمینان خاطر از آن استفاده کرد.

3.مصارف تجاری و صنعتی

در محیط ‌های تجاری، از مخزن پلی اتیلن به عنوان منابعی موثر برای ذخیره آب، مواد اسیدی و شیمیایی و مشتقات نفتی می‌توان استفاده کرد. این مخازن، مورد نیاز کاربران، تهیه غذا، تجهیزات تجاری و بهداشتی در این محیط‌های تجاری را تهیه می کنند. با طراحی‌های مناسب برای نگهداری طولانی‌مدت و دوام بالا، مخازن آب پلی اتیلن به تجار و صاحبان کسب ‌و کارها اطمینان می ‌بخشند که همواره به منبع پایداری از آب دسترسی دارند. همچنین، این مخازن با قابلیت نصب و استفاده در شرایط مختلف، به نیازهای متنوع محیط ‌های تجاری به خوبی پاسخ می ‌دهد و نقش مهمی در بهره‌ برداری بهینه از منابع آب در این حوزه ایفا می ‌کنند.

4.میکسر های پلی اتیلن

شرکت آریا صنعت با بهره گیری از مزایای مخازن پلی اتیلن و مقاومت خوب این مخازن نسبت به سایش و فرسایش در زمینه ساخت میکسر پلی اتیلن بصورت عمودی و قیفی در این صنعت فعالیت می نماید.

توجه: توجه داشته باشید مخازن پلی اتیلن که بصورت عمومی در فروشگاه ها موجود می باشد مناسب ساخت میکسر نیست و شرکت آریا صنعت تحت لیسانس و رعایت جوانب مهندسی  مخازن را بصورت قیفی یا استوانه به میکسر های صنعتی تبدیل می نماید.

5. نیازها و مصرف شخصی

 نیازها و مصارف شخصی یا صنعتی افراد و صاحبان کارخانه  نقش مهمی در تعیین نوع و اندازه مخزن آب پلی اتیلن دارد. افراد با توجه به نیاز خود، میزان ذخیره‌ سازی و کاربردهای مختلف، مخزن مناسب را انتخاب می ‌کنند.

جمع بندی

مخزن پلی اتیلن از موادی با کیفیت بالا HDPE 3840 های دن سیتی پلی اتیلن ساخته می ‌شود و دارای ویژگی ‌های مهمی است که در مواقع مختلف آن را به محصولی کاربردی تبدیل می کند. این مخازن در برابر ضربه و سایش مقاوم هستند و تحت تغییرات آب و هوایی تغییر نمی ‌کنند. همچنین، ضد خوردگی و ضد زنگ می ­باشند و می‌ توانند ظرفیت‌ های مختلفی داشته باشند که با نیازهای متفاوت هماهنگ می ‌شوند. طراحی آنها به گونه ‌ای است که آب را برای مدت طولانی نگه می ‌دارند و از طریق درب ‌ها و سیستم‌ های ورود و خروج مناسب، قابلیت استفاده و نگهداری آسان را فراهم می ‌کنند. این مخازن در ابعاد متنوعی و با استاندارد های بهداشتی و کیفیت بالا تولید می‌ شوند و می‌ توانند فشار آب بالا را تحمل کرده و دوام بالایی داشته باشند.

مخزن پلی اتیلن در زمینه‌ های مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این مخزن  نه‌ تنها در مصارف خانگی، کشاورزی، تجاری و صنعتی بلکه در مواقع بحرانی و اضطراری نیز به عنوان منبع ذخیره مؤثر است. از طریق تأمین در شرایط مختلف، این مخازن به بهبود مدیریت منابع آبی کمک کرده و در مواقع بحرانی، اطمینان از تأمین آب را فراهم می‌ کنند. به واسطه ویژگی ‌ها و توانمندی‌ های منحصر به فرد خود، مخزن آب پلی اتیلن نقش مهمی در تأمین آب و بهبود مدیریت منابع آبی ایفا می ‌کنند. با ورود به سایت www.arnikaplast.com می ­توانید به راحتی و متناسب با نیاز کاریتان اطلاعات بیشتری در مورد مخزن پلی اتیلن جهت مخازن ذخیره و میکسرهای مختلف پلی اتیلن کسب کنید.

سوالت متداول مخزن آب پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن،  ابزاری است که جهت ذخیره‌سازی آب، مواد اسیدی، بازی و هر نوع مواد شیمیایی دیگر و مشتقات نفتی در برابر که در برابر سایش و فرسایش مقاوم است به کار می ‌رود. مخازن آب پلی اتیلن به عنوان یک انتخاب مناسب در خانه‌ ها، محل ‌های اداری، کشاورزی و حتی محیط‌ های صنعتی کاربرد دارند. 

استفاده بهینه از مخازن پلی اتیلن با رعایت نکات کلیدی خاصی انجام می شود. ابتدا، مخزن را در محل مناسب و با توجه به ایمنی و چگالی آب نصب کنید. سپس، ظرفیت مخزن را بر اساس نیازهای خود تعیین کرده و از تمیزکاری منظم برای حفظ کیفیت درون مخزن اطمینان حاصل نمایید. برای جلوگیری از نشتی، به موقع درب ‌ها و لوازم جانبی مخزن را تعویض کنید. هنگام استفاده، به نکات بهداشتی پایبند باشید تا کیفیت آب حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× درخواست سفارش