ایمیل

arnikaplast[@]gmail.com

تلفن کارخانه

02156417038

پیام در واتساپ

3322212 - 0938

جوشکاری و ترمیم مخازن پلی اتیلن
جوشکاری و ترمیم انواع مخازن پلی اتیلن
آوریل 22, 2018
تولید و ساخت مخازن پلی اتیلن
فروش مخازن پلی اتیلن
آوریل 22, 2018

پروسه ساخت مخزن پلی اتیلن

تولید و ساخت مخازن پلی اتیلن

پروسه ساخت مخزن پلی اتیلن

فرآیند تولید مخزن پلی اتیلن

فرآیند قالبگیری دورانی یکی از فرآیندهای شکل دهی پلاستیک هاست که در دمای بالا ، فشار پایین و به صورت قالب باز جهت تولید قطعات توخالی، یکپارچه و بدون تنش های پسماند به کار می رود. در این پروسه ساخت مخزن پلی اتیلن پروسه ساخت مخزن پلی اتیلن با حداقل هزینه، اشکال بسیار پیچیده با کمترین میزان ضایعات تولید می شوند. قالب گیری چرخشی در فشار اتمسفر انجام می شود و به جای استفاده از ذوب کردن و تزریق مواد به داخل قالب، مواد در داخل قالب ذوب می شوند. در این فرآیند برای انتقال حرارت مناسب در قالب معمولاً از ماده قالب گیری شونده پودری استفاده می گردد.

عوامل تأثیر گذار در این پروسه ساخت مخزن پلی اتیلن عبارت هستند از : دما، زمان قالب گیری، روش و سرعت سردکردن، سرعت چرخش قالب و نسبت سرعت محورهای چرخش.

فرآیند ساخت مخازن پلی اتیلن از چهار مرحله تشکیل شده است :

الف) پر کردن قالب مخزن پلی اتیلن (charging)
در این مرحله پروسه ساخت مخزن پلی اتیلن قالب که به شکل محصول نهایی طراحی شده است باز می شود و مقدار معینی از ماده پلیمری مورد نظر به صورت پودر یا مایع در نیمه پایینی قالب ریخته می شود

ب) حرارت دهی مخازن پلی اتیلن (Heating)
پس از بسته شدن قالب ماشین شروع به کار می کند و قالب حول دو محور عمود برهم در داخل کوره می چرخد. انتقال حرارت در داخل کوره موجب می شود تا پودر به دمای ذوب رسیده، شروع به ذوب شدن کند و سطح داخلی قالب را به شکل یکنواختی پوشش دهد.

ج) سرد کردن مخزن پلی اتیلن (Cooling)
در این مرحله پروسه ساخت مخزن پلی اتیلن قالب در حال چرخش وارد ایستگاه خنک کننده می شود. با سرد شدن قالب به وسیله جریان هوا یا پاشش آب، پلیمر درون آن نیز سرد می شود و قطعه نهایی شکل می گیرد.

د) تخلیه محصول مخازن پلی اتیلن (Demolding)
در این مرحله پروسه ساخت مخزن پلی اتیلن ماشین از حرکت می ایستد و قطعه نهایی با باز کردن نیمه قالب از درون آن خارج می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× درخواست سفارش